Aké akcie technologických firiem by ste mali kúpiť?

Hovorí sa, že ktokoľvek, kto kúpil technické akcie tesne pred prasknutím bubliny .com, je dobre oboznámený s rizikami investovania do technológie. Ale nepotrebujete korene, ktoré by boli ďaleko dozadu, aby ste pochopili potenciál bolesti.

Investori si určite pamätajú na humbug so Zyngou (NASDAQ: ZNGA) alebo Groupon (NASDAQ: GRPN). Spoločnosti ako Fitbit (NYSE: FIT) a GoPro (NASDAQ: GPRO) boli v posledných pár rokoch milovníkmi Wall Street. Ale v posledných pár mesiacoch ich akcie výrazne klesli. Takže, ako môžete určiť, aké technologické akcie prekonajú trh, a to nielen na niekoľko mesiacov, ale na ďalšie roky (panificadora)?

Dobrý východiskový bod: Pozrite sa na adresovateľný trh. Každá spoločnosť, ktorá rastie, musí mať trh, do ktorého môže rásť. Aký je zmysel prísť s, povedzme, ďalším skvelým tabletom pre ľudí s 11 prstami? Chcete sa uistiť, či existuje trhová príležitosť (zvyčajne v miliardách dolárov), a chcete sa uistiť, že existujú katalyzátory, ktoré môžu pomôcť novým hráčom získať zbytočnú časť akcie. Tiež potrebujete získať zmysel pre samotnú technológiu. To neznamená, že musíte vedieť, či to funguje – ale ak môžete zistiť, či spoločnosť používa najnovšie prístupy a vyniká v danej oblasti, máte víťaza!

Dnes sa pozrieme na niekoľko technologických akcií, ktoré majú mnohé z vyššie uvedených kvalít. Tento zoznam obsahuje množstvo akcií, o ktorých ste pravdepodobne nepočuli, alebo ktorým ste venovali veľa pozornosti. Všetky tieto výbery by však mali v roku 2018, 2019 a neskôr viesť k šťavnatým výnosom z trhov.

Odvetvie technológií môže byť najväčšou nákupnou príležitosťou na trhu práve teraz. V tomto sektore boli zaznamenané najlepšie výnosné dni. Technicky náročný Nasdaq Composite po prvýkrát za dva roky klesol pod záverečný základ začiatkom tohto mesiaca. Je to šanca pre investorov, aby rozšírili svoje portfólio. Medzi naše výbery patria Apple, Facebook a Amazon. Tu je dôvod.

Apple je druh spotrebiteľskej základne v technickom svete. Skutočnosť, že sa Warren Buffett zapojil do tohto mena, by mala niečo povedať. Facebook je strojom na peniaze. Škandál Facebookových dát poškodil celý technologický sektor, výpoveď Marka Zuckerberga na Capitol Hill bol fenomenálny výkon.

Všetky tieto politické obavy aj naďalej vážia na krátkodobý akciový kapitál (hornos de sobremesa).

ServiceNow Inc (NYSE: NOW) je špičkový hráč na trhu cloud computingu, ktorý nemá dostatok pozornosti ani fanfára … ale mal by. Spoločnosť THY bola založená v roku 2003 a špecializuje sa na služby helpdesk v rámci odvetvia IT – kategórie, ktorá bola ironicky dostatočne ironická z hľadiska inovácií. Od fiškálneho roku 2012 do roku 2017 spoločnosť zvýšila výnosy z 244 miliónov dolárov na viac ako 1,8 miliardy dolárov. Platforma sa ukázala ako veľmi všestranná a spoločnosť ju využívala v oblastiach vrátane ľudských zdrojov, bezpečnosti, služieb zákazníkom, služieb v teréne a dokonca aj vývoja aplikácií.

Služba ServiceNow je skutočne operačný systém pre podnik, ktorý by mal viesť k rastu z dlhodobého hľadiska.

Myslíte si, že platobná technológia je všade a že hotovosť je vecou minulosti, že? Napriek pokroku v mobilných technológiách sa 70% až 80% celosvetových transakcií stále platí v hotovosti. To je skvelá správa pre spoločnosť Paypal Holdings Inc (NASDAQ: PYPL), ktorá je priekopníkom online platobného priemyslu. Spoločnosť má všadeprítomnú celosvetovú značku, ktorá sa ťažko replikuje, masívna užívateľská základňa s objemom 197 miliónov a sofistikovanú infraštruktúru.