Ako bezpečne nakúpiť lieky na internete

Internet je najväčším neregulovaným trhom liekov na svete. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) naznačuje, že viac ako 50% liekov zakúpených na internete zo stránok, môže byť falšovaných. Mnoho ľudí si neuvedomuje, že veľký počet online lekární nie je regulovaných, a že pri nákupe liekov online je veľmi pravdepodobné, že tieto lieky sú sfalšované. Bolo zistené, že 62% liekov zakúpených online bolo buď neštandardných alebo falšovaných. Čo môžete teda urobiť, aby ste sa ochránili pred nákupom falšovaných liekov online? Budete v bezpečí pri nákupe akýchkoľvek liekov online ak dodržíte niekoľko zásadných pravidiel.

Nekupujte od stránok, ktoré ponúkajú lieky bez lekárskeho predpisu, alebo predávajú lieky, ktoré nie sú schválené Európskou agentúrou pre lieky (EMA), machine a cafe a grain. Nekupujte z webových stránok, ktoré nemajú registrovaného lekárnika, ktorý je k dispozícii na odpovede na Vaše otázky. Skontrolujte URL webových stránok a či je zaregistrovaná vo Vašej krajine? Je nelegálne dovážať lieky zakúpené zo zahraničných stránok, riziká sú väčšie a je veľmi málo, čo môžete urobiť, ak ich dostanete poškodené alebo znehodnotené. Existuje telefónne číslo, na ktoré môžete zavolať na podanie objednávky? Funguje toto telefónne číslo? Ak áno, je to dobré znamenia a stránka patrí medzi tie dôveryhodnejšie. Ponúka webová stránka hromadné zľavy, balíky vzoriek alebo úžasné výsledky? Ak áno, buďte ešte opatrnejší – tieto ponuky sa pravdepodobne pokúšajú oklamať Vás a dávajte si pozor na nákup z tejto webovej stránky. Ak webové stránky ponúkajú online konzultácie, buďte veľmi opatrní. Nezaradené webové stránky často ponúkajú túto službu, aby vytvorili zdanie úctyhodnosti a legitímnosti. Uistite sa, že pred prvým použitím nejakého lieku sa pohovorte s lekárom.

Nákup liekov na predpis na internete od spoločnosti, ktorú nepoznáte, znamená, že nemusíte presne vedieť, čo dostanete. Existuje mnoho webových stránok, ktoré fungujú legálne a ponúkajú pohodlie, súkromie a záruky na nákup liekov. Existuje však aj množstvo webových stránok, ktoré ponúkajú potenciálne nebezpečné lieky – brasser tous les types de café, ktoré neboli skontrolované z hľadiska bezpečnosti alebo účinnosti. Tieto nepoctivé miesta často predávajú nepovolené lieky, lieky obsahujúce zlú aktívnu zložku, lieky, ktoré môžu obsahovať príliš veľa alebo málo aktívnej zložky alebo lieky, ktoré obsahujú nebezpečné zložky.

Namiesto lieku, ktorý si objednali, niekoľko zákazníkov dostalo produkty, ktoré obsahovali to, čo bolo označené ako iné verzie lieku. V dôsledku toho títo zákazníci potrebovali núdzovú lekársku liečbu na príznaky, ako sú ťažkosti s dýchaním, svalové kŕče a svalovú stuhnutosť – všetky problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť pri užívaní jedov. Iné webové stránky predávajú falošné lieky, ktoré môžu vyzerať presne ako skutočné schválené lieky, ale ich kvalita a bezpečnosť nie sú známe.

Známky dôveryhodnej webovej stránky je, že je v slovenčine, a že je licencovaná štátnou zdravotníckou organizáciou. Zoznam týchto stránok je dostupný na webovej stránke Národného združenia lekárskych komôr. Stránka má k dispozícii licencovaného farmaceuta, ktorý Vám odpovie na Vaše otázky. Dôveryhodná stránka si vyžaduje lekársky predpis od Vášho lekára alebo iného zdravotníckeho pracovníka, ktorý má povolenie na predpisovanie liekov. Taktiež poskytuje kontaktné informácie a umožňuje Vám hovoriť s osobou, ak máte problémy alebo otázky. Medzi znaky nebezpečného webu patrí, že Vám posiela lieky s neznámou kvalitou alebo pôvodom. Dáva Vám zlý liek alebo iný nebezpečný výrobok pre vašu chorobu. Taktiež neposkytuje spôsob, ako kontaktovať webové stránky telefonicky.