Nákupy v Miláne

Náš sprievodca pre začiatočníkov. Nie každý je sveta znalý nákupný maniak, alebo aby som bola presnejšia, nie každý je nákupný maniak orientujúci sa v Miláne. Práve z tohto dôvodu som sa Vám dnes rozhodla priniesť tzv. Milánskeho nákupného sprievodcu a teda päť zaujímavých miest pre shopaholikov, ktoré sa v Taliansku určite oplatí vidieť. Mesto svojim výzorom potvrdzuje povesť svetového mesta módy, čo by mohlo naznačovať, že tu bežný smrteľník len tak ľahko nenakúpi. Nie je to však celkom tak. Dnes Vás presvedčíme, že aj v Milánskych uliciach sa dá spraviť trendy nákup bez toho, aby Vás zruinoval.

Za najvhodnejšiu oblasť na nakupovanie sa považuje Quadrilateral, je to oblasť nachádzajúca sa v uliciach Via Montenapoleone, Via Sant Andrea, Via Monzani a Via della Spiga. Na tomto mieste nájdete svetoznáme značky akými sú Dolce & Gabbana, Armani, Gucci, Prada, Valentino Versace a Louis Vuitton (busca la mejor impresora láser).

Je pravda, že na začiatku sme sľúbili, že v Miláne sa dá nakúpiť tak, aby Vás to nezruinovalo, táto oblasť tomu tak celkom nenasvedčuje. Je pravda, že ceny sú tu priaznivejšie, ale určite sa nedá povedať, že sú pre priemerne zarábajúceho občana dostupné. Avšak nezúfajte, ešte pokračujeme. Miesto vyššie spomenuté nech je pre Vás inšpiráciou a pomaly sa presuňte ďalej do Corso Buenos Aires, nachádzajúceho sa blízko centra. Tu v týchto miestach a v týchto obchodoch už sa s kľudom nielen poprechádzate, ale určite sa aj oblečiete. V čase výpredaja určite pri nákupe oblečenia ušetríte. Rozprávame sa ale samozrejme o bežne dostupných značkách.

Za zmienku stojí, alebo radšej za návštevu, obchodný dom La Rinascente, vedľa katedrály Duomo. Okrem oblečenia, doplnkov a topánok tu ale nájdete aj potreby do domácnosti a rôzne netradičné vychýtavky a bytové doplnky. Takže čo sa komu uráči. A aby som nepôsobila, že som Vás chcela oklamať, tak ak ste nie fajnový a nevadia Vám kolekcie z minulého roku, tak práve v Miláne nájdete množstvo outletov. V úplnom centre Via Montenapoleno sa nachádza obchod s minuloročnými kolekciami, volá sa D Magazine. Nájdete v ňom aj také značky ako sú Prada, Armani, Fendi a iné zvučné svetové mená.

Nákupne príležitosti určite ponúka aj ulica Corso Vercelli, ktorá je trochu podobná ulici Corso Buenos Aires. Nachádza sa ale na opačnom konci mesta. Nájdete tu kozmetické značky, oblečenie, ale aj šperky. Ulica Vie Brera je ulica plná luxusu. Ak sa chcete pokochať po najluxusnejších svetových značkách toto je tá správna Milánska ulica. Obchody, ktoré sa na tejto ulici nachádzajú sú skvostné a veľmi pôvabné. Nájdete tu obchody so starožitnosťami, obchody pre Vašich štvornohých miláčikov, či parfumériu, kde Vám vôňu namiešajú na mieru (impresora fotos).

Ak ste milovníkov Vintage nezúfajte, v Miláne sa máte možnosť pokochať aj takouto krásou a to v tzv. zóne Navigli. A záleží len na Vás čo hľadáte? V ponuke sú 80, ale aj 70 roky, či tovar v štýle Punk, Rock alebo aj military. Okrem klasických kamenných obchodov a obchodných ulíc sa v Miláne môžete stretnúť aj s usporiadaním verejného trhu. Na takomto Milánskom trhu si môžete zaobstarať okrem potravín, tak ako je to zvykom u nás aj oblečenie.