Porovnávajte produkty online predtým, než si ich kúpite

Chcete najlepší produkt? Zaujíma Vás značka? Existujú funkcie, ktoré daný produkt musí mať? Aký je Váš rozpočet? Ak sa rozhodnete, čo je pre Vás dôležité, je menej pravdepodobné, že urobíte impulzívny nákup, ktorý by mohol viesť k zbytočným výdavkom. Kľúčové vlastnosti základného produktu a najvyššej verzie od toho istého výrobcu sú často rovnaké a rozdiel v cene zohľadňuje iba počet a funkcie doplnkov. Napríklad, možno budete musieť zaplatiť príplatok za hriankovač s hodinami a fantazijným zvonením, aj keď to premení chlieb na toast rovnako ako lacnejší model. Stránky výrobcu často obsahujú najviac informácií o funkciách produktu, takže to je určite najlepšie miesto, kde začať hľadať.

Ak si myslíte, že ste našli dobrú ponuku, ale nie ste oboznámení s produktom alebo spoločnosťou, ktorá ho predáva, pozrite sa trochu hlbšie. Zadajte názov spoločnosti alebo produktu do svojho obľúbeného vyhľadávacieho nástroja pomocou výrazov ako „recenzia“, „sťažnosť“ alebo „podvod“. Ak nájdete zlé recenzie, musíte sa rozhodnúť, či ponuka stojí za riziko. Nakoniec, je to len dobré riešenie, ak skutočne dostanete produkt, ktorý funguje a nie nejakú napodobeninu, ktorá sa hneď pri prvom použití pokazí (compressore aria portatile).

Stránky, na ktorých nájdete viacero cenových ponúk za ten istý produkt, Vás spájajú s mnohými predajcami, ktorí predávajú ten istý výrobok, niekedy za výrazne odlišné ceny. Porovnajte celkovú cenu, vrátane prepravy, poplatkov a dane, skôr ako len predajnú cenu. Rôzne stránky majú tiež rôzne lehoty na vrátenie tovaru. Skontrolujte pravidlá a zistite, či Vám budú účtované dodatočné poplatky za dodanie alebo za návrat tovaru. Niektoré stránky Vám umožňujú zaregistrovať sa, aby ste dostali upozornenia pri zmene cien. Niektoré spoločnosti ponúkajú online kupujúcim zľavy prostredníctvom e-mailu. Iné stránky zhromažďujú a uvádzajú kódy pre bezplatnú dopravu a iné zľavy. Majte na pamäti, že cena kupónu nie je vždy najvýhodnejšia. Ak chcete hľadať zľavy, zadajte názov webovej stránky alebo spoločnosti a „zľava“, „kupón“ alebo „bezplatná doprava“ do vyhľadávacieho nástroja. Vyhýbajte a zostaňte mimo dosahu stránok, ktoré Vám umožňujú prevziať softvér alebo musíte najprv zadávať finančné informácie na prístup ku kódom.

Prečítajte si recenzie a buďte skeptickí. Pri posudzovaní produktu premýšľajte o zdroji informácií: je to od nestrannej expertnej organizácie, jedného spotrebiteľa, od mnohých individuálnych spotrebiteľov, od publicistov? Môžete získať dobrú predstavu o výkonnosti produktu z čítania recenzií používateľov na maloobchodných alebo nákupných webových stránkach. Ale nemusia reprezentovať skúsenosť všetkých kupujúcich: mnoho spoločností totiž v dnešnej dobe uverejňuje „falošné“ pozitívne recenzie. Niektoré negatívne recenzie môžu pochádzať od konkurencie. Môžete tiež vyhľadávať webové stránky, ktoré sa špecializujú na kontrolu produktov. Tieto stránky nepredávajú produkty, ale ponúkajú odborné recenzie a porovnania. Vyhodnoťte to, čo vidíte na maloobchodných stránkach.

Niektorí podvodníci zriadili stránky, ktoré predávajú konkrétny typ produktu. Tieto môžu byť plné žiarivých recenzií od rozličných ľudí, ktorí sú kompenzovaní za svoje príspevky a nemusia obsahovať žiadne priemerné alebo negatívne recenzie, pretože boli vymazané. Produktová fotografia je určená na to, aby bola položka zobrazená čo najlepšie. Mohla byť upravená? Bude to vyzerať rovnako dobre vo Vašej domácnosti alebo v kancelárii? Opýtajte sa niekoľkých otázok: Má značka dobrú povesť produktov a vynikajúce služby zákazníkom? Aký je sľubovaný čas doručenia? Ako budete kontaktovať predávajúceho v prípade problému? Ak viete odpoveď, môžete si danú vec kúpiť.